Real estate concept
Picture of כתבה מאת: עידן ישר

כתבה מאת: עידן ישר

למה צריך בכלל מתווך דירות?

קודם כל, חשוב שנבין שמתווך דירות זה מקצוע לכל דבר ועניין, מתווך דירות מקצועי עובר הכשרות וקורסים אינסופיים, ובעל רישיון תיווך בתוקף.
כשאנחנו שוכרים את שירותיו של מתווך לדירה אנחנו בעצם שוכרים
איש שיווק ומכירות מקצועי לנכס הכי יקר שלנו, שהיא למעשה העסקה החשובה ביותר שנעשה בשנים הקרובות.

בדינמיקה של קונה – מוכר, תסכימו איתי שכל אחד אוהב לשמור את הקלפים קרוב לחזה.
המוכר תמיד מצטייר כחשוד המיידי אשר מוכר מוצר ״משומש״ (דירה) אשר אינו חפץ בו יותר.
והקונה הוא זה שתמיד אחפש את העסקה הטובה ביותר, את המציאות, ולצאת בסופו של דבר כשידו על העליונה.

רוב עסקאות הנדל״ן מתפוצצות בגלל אגו,
אגו בין מוכר הנכס-לקונה הפוטנציאלי.
אנו עדים לכך שהמון עסקאות נדל״ן מתפוצצות דווקא בדקה ה-90, בחתימת החוזה, כשהכל היה נראה גמור וחתום.
וגם בשלב ההתחלתי של שיחת הטלפון הראשונה בין המוכר לקונה.

ולכאן בדיוק נכנס היתרון של צד שלישי בעסקת נדל"ן: מתווך דירות שהוא גם בין היתר מגשר או למעשה הכל בעסקה.

היום אפשר בדקה וחצי להוריד חוזה מכירה לדירה דרך האינטרנט,
ולמרות זאת, אין מצב בעולם שהיינו חושבים למכור דירה בלי עורך דין.
זה לא הגיוני באותה מידה, (לפחות לא בחו"ל) לצאת למכירת דירה בלי מתווך

הוא מייעץ לנו בסידור והכנת הדירה, וזה לבד נושא סופר חשוב להמשך התהליך כי כולנו יודעים שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני.

מתווך טוב לומד מי קהל היעד לדירה שלנו ואלו אנשים יש להם אינטרס לשלם יותר עבור הדירה,
הוא יודע איפה למצוא אותם,את הקונים הרציניים באמת, ולא את אלה שיקבלו רגליים קרות במעמד החתימה..בזכות מאגר קונים (Data base ) ענק שיש ברשותו ואיך לפנות אליהם כדי לגרום להם לבוא ולראות את הנכס.

הוא יודע איך לתמחר נכון את הדירה(חשוב מאוד), ובאיזה מחיר כדאי לצאת לפרסום כדי לקבל את מחיר היעד המקסימאלי עבור הנכס!

בנוסף, הוא גם מנהל עבורנו את המשא ומתן שזה אולי החלק החשוב ביותר, ניהול משא ומתן.
ועוד רגע תבינו למה עצם היותו צד שלישי לעסקה,
מאפשר למתווך לנהל את המשא ומתן בצורה הטובה ביותר עבורנו.
שורה תחתונה, תפקידו של מתווך דירות טוב הוא לנהל עבורנו את כל תהליך השיווק והמכירה של הדירה בצורה המקצועית ביותר, לדאוג שהדירה תפורסם בכל מקום אפשרי, טיפול וסינון הקונים, ניהול משא ומתן מקצועי ורציונלי(מהראש), ולא אמוציונלי(מהלב),
ולייצר תחרות בין הקונים אשר ישאירו את בעלי הדירה בסופו של דבר עם יותר כסף בכיס.

אז בואו נסכם, למה בעצם צריך מתווך דירות?

1. בעיני מוכר הדירה הקונה הוא סימן שאלה אחד גדול, בעיני מתווך מקצועי הקונה הוא סימן קריאה, מתווך טוב יודע בדיוק מי הם הקונים ומה הם מחפשים וכך למנוע טיילת מיותרת בדירה, הוא משיג מידע אמיתי מהקונים.מעצם היותו צד שלישי בתהליך, הוא הגורם היחידי שיכול לדעת מה באמת התקציב של הקונים ומה הצרכים שלהם. ולא פחות חשוב מזה, הוא היחידי שיכול לדעת איך באמת הדירה שלנו נתפסת בעיני הקונים. בנוסף, הוא גם מקבל מידע מהקונים וגם מעצם תפקידו, על דירות למכירה אחרות שנמצאות באזור שלך, שהם בעצם המתחרים שלך, ותיכף תבינו למה זה כל כך חשוב.

2. מונע מכם תחנת רכבת בבית של מתעניינים ומגששים לא רציניים.. המתווך בעצם מהווה עבורך סנן.

3. היחס הטבעי בין קונה – מוכר אצל כולנו, הוא לשמור את הקלפים שלנו קרוב לחזה..אף קונה לא יגיד לך את היכולת האמתית שלו לקנות כמו שאתם לא תגידו בכמה באמת אתם מוכנים למכור..בגלל שהמתווך הוא צד שלישי בעניין, הוא יכול לבצע סינון ראשוני ולהביא מתעניינים רק עם יכולת קנייה רלוונטית.

4. מייצר תחרות בין קונים- מעצם היותכם מוכרים, אתם ״החשוד המיידי״ בעסקה, כלומר – אתם מוכרים ״מוצר״(נכס) אשר אינכם חפצים בו יותר. אתם מוגבלים בפעולות הפרסום והשיווק של הדירה. ככל שמוכר מתאמץ ומבצע יותר ויותר פעולות שיווק, כך המוכר מתפרש כנואש למכור את הנכס, למרות שזה לא באמת המצב..מוכר דירה הוא בעצם כמו דייג, מפרסם ומתפלל שיגיע הקונה..מתווך דירות יכול לפעול כמו צייד שנוקט פעולות אקטיביות כדי להשיג את הקונים שיהיו מוכנים לשלם את המחיר הגבוה ביותר עבור הדירה שלנו.

5. רק סוכן נדל״ן הוא הגורם היחיד שמסוגל להחזיר קונים, משא ומתן במכירת דירה בדרך כלל מלווה בהמון רגשות ואמוציות. קורה לא מעט, שהעניין מתפוצץ בשלבים הסופיים, ולא משנה מאיזו סיבה – אם זה קונה "שמעליב את הדירה שלנו" או שאין לו יכולת או שאין לו אישור עקרוני או שסתם התחרט (שגם זה קורה לפעמים), אנחנו מוצאים את עצמנו במצב שצריך עכשיו לחזור לקונה אחר, שכביכול היה האופציה השנייה במחיר. או אפילו לחזור לקונה שהציע הצעה שסירבנו לה בהתחלה, אבל כיום ההצעה שלו מקובלת.. עצם הפנייה מצדנו לאותו קונה כבר תעמיד אותנו בעמדת נחיתות לעומת מתווך שיש לו את היכולת להחזיר קונים מבלי שנשלם על זה מחיר.

5. רק סוכן נדל״ן הוא הגורם היחיד שמסוגל להחזיר קונים, משא ומתן במכירת דירה בדרך כלל מלווה בהמון רגשות ואמוציות. קורה לא מעט, שהעניין מתפוצץ בשלבים הסופיים, ולא משנה מאיזו סיבה – אם זה קונה "שמעליב את הדירה שלנו" או שאין לו יכולת או שאין לו אישור עקרוני או שסתם התחרט (שגם זה קורה לפעמים), אנחנו מוצאים את עצמנו במצב שצריך עכשיו לחזור לקונה אחר, שכביכול היה האופציה השנייה במחיר. או אפילו לחזור לקונה שהציע הצעה שסירבנו לה בהתחלה, אבל כיום ההצעה שלו מקובלת.. עצם הפנייה מצדנו לאותו קונה כבר תעמיד אותנו בעמדת נחיתות לעומת מתווך שיש לו את היכולת להחזיר קונים מבלי שנשלם על זה מחיר.

6. ראש שקט- בחיים עמוסים כמו שלנו, לרובנו לא תהיה את היכולת לפנות את הזמן הנדרש כדי לבצע את תהליך המכירה על הצד הטוב ביותר..חשוב להבין שהתהליך מתחיל כבר משיחת הטלפון וכל מילה קובעת..המטרה העיקרית בשיחת הטלפון היא לדלות כמה שיותר מידע על הקונה, יכולות – צרכים וכו'..לרוב, השיחות יתקבלו שאנחנו עסוקים אם זה משפחה, ילדים, מטלות היום יום, עבודה וזה ימנע מכם לעשות את זה בצורה טובה ולייצר חיבור טוב עם הקונה (כלל בסיסי במכירות), מה עם הכנת הדירה, כל פעם שיבוא קונה נתחיל לסדר ולנקות את הבית? זה בזבוז זמן ואנרגיה נוראים. על ידי מתווך נוכל לתאם הגעה של קונים ליום ושעה מסוימת ועדיין זה לא יראה מוזר. זו רק דוגמה קטנה על איך תהליך של מכירת דירה יכול לשבש לנו את השגרה ואלו כאבי ראש שמתווך טוב חוסך לנו.

7. * One stop shop- אחד הדברים המעניינים ביותר. אצל סוכן נדל״ן טוב שום עיסקה לא טיפול בדרך,
יש ברשותו את כל המעטפת(המטרייה) עבור הקונה והמוכר.
בין אם זה לסייע לרוכש הדירה באישור עקרוני מהיר למטרת לקיחת משכנתא,
עד לקבלת משכנתא בתנאים וריביות מצויינים,
עורכי דין, יועצי משכנתאות ומיסוי, ובעלי מקצוע (שיפוצניקים, הובלות, מעצבי פנים) במחירים אטרקטיבים במיוחד.
כלומר למתווך טוב יש ברשותו יש את כל הכלים לספק לקונה ולמוכר על מנת שהעסקה תצא לפועל ולא טיפול בדרך מכל סיבה שהיא.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה!

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקאין
לשליחה
דילוג לתוכן